Do you know how XOXO WiFi works? Learn more

XOXO WiFi Blog

Stay up to date with news from the world of travel! Follow the XOXO blog to get inspiration for new journeys and gain valuable travel tips and tricks. If you love the world, people and foreign cultures, this is the place for you!

Share post
Share
Copy

Co nowoczesne biuro podróży powinno mieć w ofercie w 2023 roku

Added: 24.08.2023, Updated: 12.12.2023,

W dzisiejszych czasach podróżowanie stało się o wiele łatwiejsze niż jeszcze 20-30 lat temu. Dzięki rozwojowi lotnictwa, wzroście konkurencji w postaci low-costowych linii lotniczych podróżowanie do najbardziej odległych zakątków świata stało się dużo mniej problematyczne i o wiele bardziej wygodne. Coraz więcej osób decyduje się spędzić urlop za granicą, gdzie pobyt może być niewiele droższy, a pogoda do plażowania i aktywnego wypoczynku będzie dużo lepsza niż w naszym kraju.

wyjazd za granicę 2023

Mimo wszystko coraz więcej osób decyduje się na samodzielną organizację takiego wyjazdu. Serwisy internetowe takie jak booking.com, airbnb.com czy skyscanner.com ułatwiają rezerwację hoteli i lotów, które spełniają nasze wszelkie, nawet te najbardziej wygórowane kryteria. W jaki sposób urozmaicić ofertę biur podróży, aby mogły one konkurować z ofertami indywidualnymi i zachęcać klientów do korzystania z ich usług?


internet za granicę XOXO WiFiZdecydowaną nowością na polskim rynku są bezprzewodowe routery mobilne z nielimitowanym internetem. Pomysł ten od wielu lat jest realizowany m.in. w Japonii, a mini routery dodawane są do pokojów hotelowych. Jakie korzyści niesie ze sobą mobilny internet? Mimo że opłaty roamingowe zostały zmniejszone na terenie całej Unii Europejskiej to po przekroczeniu limitu danych mobilnych, minut i SMSów w naszej taryfie wciąż możemy doznać szoku po otrzymaniu rachunku. Dzięki internetowi mobilnemu klient płaci stałą sumę za tzw. day pass i korzysta z nielimitowanej ilości danych bez dodatkowych opłat.

Takie rozwiązanie szczególnie sprawdzi się w egzotycznych destynacjach poza Unią Europejską popularnych wśród polskich turystów, takich jak wyspy Oceanu Indyjskiego (Sri Lanka, Bali, Jawa, wyspy Tajlandii itd.), Australia i Oceania, kraje Bliskiego Wschodu (Izrael, Katar, Turcja, Egipt itd.), Karaiby i Meksyk, gdzie dostęp do Internetu może być ograniczony do kompleksu hotelowego (w którym połączenie może być niestabilne), a roaming włączony choćby przypadkowo w tak oddalonych rejonach może zrujnować nasz budżet nawet w kilka sekund. W takim wypadku najwygodniej jest korzystać z przenośnego mini routera, który zawsze możemy mieć przy sobie - mogąc w każdym momencie dzielić się naszymi przeżyciami przez media społecznościowe, sprawdzać godziny otwarcia i ceny muzeów, rozkłady jazdy transportu publicznego i naszą pozycję na mapie. Dodatkowo z tego kieszonkowego urządzenia może z powodzeniem korzystać jednocześnie cała rodzina.

Bali

Mobilny router XOXO WiFi to świetny pomysł na wzbogacenie oferty biur podróży dla aktywnych i wymagających turystów. Biuro podróży zarabia pieniądze z wynajmu urządzeń przy niewielkim nakładzie pracy, a turysta nie martwi się dostępem do Internetu, bez problemu dzieląc się swoimi przeżyciami z bliskimi poprzez media społecznościowe.

Share post
Share
Copy

Also check

They trusted us:

We use cookies and similar technologies to analyze website traffic, customize it to your preferences, and display more relevant advertisements. Anonymous data collected through cookies is shared with trusted partners who may combine it with other information they have about you. Learn more